Petek Temizleme Fiyatları

İstanbul Kombi Petek Temizleme Servisi

2018 – 2019 Petek Temizleme Fiyatları

1 - 4 Arası
Fiyat
150
Petek Temizleme
Standart Daire
Periyodik Bakım
Filtre Temizliği
Reglaj Ayarı
Şimdi Randevu Al
4 - 8 Arası
Fiyat
180
Petek Temizleme
Standart Daire
Periyodik Bakım
Filtre Temizliği
Reglaj Ayarı
Şimdi Randevu Al
8 - 10 Arası
Fiyat
250
Petek Temizleme
Dublex Daire
Periyodik Bakım
Filtre Temizliği
Reglaj Ayarı
Şimdi Randevu Al
10 - 15 Arası
Fiyat
300
Petek Temizleme
Tiplex Daire
Periyodik Bakım
Filtre Temizliği
Reglaj Ayarı
Şimdi Randevu Al

 

 

Fiyatlarımız kış ayı boyunca geçerlidir. Detaylı bilgi ve randevu almak için üst ve alt kısımlarda bulunan arama butonlarını tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

 

Petekler neden ısınmaz ?

Sezon ne olursa olsun, kaloriferinizi kontrol etme ve ısıtma sisteminizin mümkün olduğu kadar sıcak ve verimli olmasını sağlama zamanı geldi, bu nedenle soğuk günler için hazır olduğunuza inanıyoruz. Evinizdeki radyatörlerin eskiden olduğu kadar sıcak olmadığını üstte ve yanlarda sıcak olduğu halde orta ve altta soğuk olduğunu fark ettiyseniz, muhtemelen çoğu ısıtma sistemine gelen petek çamuru birikmiş olacaktır. Bu, daha soğuk bir ev, daha yüksek enerji faturaları ve ısıtma sisteminize daha fazla zarar verme olasılığı anlamına gelecektir. Kış aylarında petek temizliğinizi yaptırmak en iyisidir, petek temizleme servisleri ve tesisatçılar kışın çok yüksek talep görürler, o yüzden şimdi hizmet almalı ve hem zamandan hemde paradan tasarruf edilmelidir.

Kirli Petek Çalışma Sistemi

Petek çamuru nedir?

Petek çamuru, radyatörün içindeki radyatörün altından yerleşen ve sıcak suyun doğru akışını engelleyen zamanla korozyona uğramış olan suyun ve demir oksidin (pas) kirinden oluşan bir karışımdır. Resimde çamurun su akışını nasıl kısıtladığını ve peteğin bazı alanlarını soğuk bıraktığını görebilirsiniz.Bu çamur, sadece evinizi sıcak tutmak için daha fazla harcama yaptığınız anlamına gelen verimsiz bir ısıtma sistemi yaratmakla kalmaz aynı zamanda kombide kazana, ısı pompasına ve valflere çok pahalıya malolabilecek zarar verebilir. Sisteminiz 10 yaşın üzerinde ise korozyona uğrama ihtimali yüksektir.

Petek çamuru nasıl çıkartılır ?

Çamuru peteklerinizden atmanın iki yolu vardır:

  • Etkilenen tüm petekleri yerinden çıkartın, dışarı alın ve ardından bir hortum ile yıkayın .
  • Profesyonel olarak tüm sistemi uzman kişilere temizletin.

Her yöntemin artı ve eksileri vardır. Seçtiğiniz yöntem kendi tesisat becerilerinize ve ayrıca bütçenize bağlı olacaktır.

1. Seçenek : Tek tek petekleri manuel olarak yıkamak

Bu seçenek için kendinizden eminseniz, bir peteği söküp temizlemek en ucuz ve en hızlısıdır. Radyatörü çıkarmadan önce, sıcak su ile uğraşmak istemediğiniz için bir süre kombinin kapalı olduğundan emin olun. Peteği sökeceğiniz zaman içindeki çamur çok kirli olduğundan zeminde ki halıyı korumak için toplayın. Peteğin altına sığacak uygun bir kap koyun. Sonra bağlantıları sökün ve peteği banyoya götürüp temizleyin. Bu yöntem, çamuru tek bir petekten alacaktır ancak yine de sistemde daha fazla çamur olabilir, bu nedenle uzun vadeli bir çözüm olarak görmeyin. Eğer çamur tesisatlardan çok çıkıyorsa, muhtemelen ısıtma sisteminizde herhangi bir inhibitörünüz yok demektir ve bu sorun yine tekrarlanacaktır.

2. Seçenek: Tüm ısıtma sistemini profesyonel makineler ile yıkanır.

Bu seçenek için bir tesisatçıdan profesyonel yardım almanız gerekir. Tesisat sistemine bağlanacak makineler sayesinde petek temizliği sorunsuz bir şekilde yapılacaktır. Firmamız konusunda deneyimli uzman personeli ile İstanbul’ da 39 ilçeye hizmet sağlamaktadır. İşlemimiz tam profesyonel olduğundan asla etraf kirlenmeyecektir. Petekleriniz temizlendikten sonra hem ısınacak, hemde doğalgaz faturalarına düşük bedeller ödeyeceksiniz. Bu seçenek size profesyonel bir olanak sağladığı için, sizin petekleri sökmenize gerek kalmayacaktır. Petek temizlği siziniçin biraz maliyetli olsada, peteklerin çamurunu içeriden temizler ve etrafa herhangi bir kirlilik saçmaz. Personel evinize gelerek tüm peteklerinizi ve kombinizin dönüş vanasını kapalı konuma getirerek, tek noktadan makine sistemini bağlayacaktır. Tüm petekler ayrı gruplar halinde temizlenir ve içerisinde ki petek çamuru dışarı akıtılırak, su tamamen saf halini alana kadar bu temizlik işlemini uygulanır. Temizlik süresi 1 ila 2 saat arasında sürebilir.

0850 432 90 69
0553 690 90 67